A legfrissebb méréseket a Balatoni Limnológiai Kutatóintézet tette közzé ma kora délután.

A Balatoni Limnológiai Kutatóintézet munkatársai hőtérképet állítottak össze, amely a víz hőmérsékletét mélység szerint mutatja a Balaton négy medencéjének megfigyelőállomásain, június 23–28. között.

A felszíni vízhőmérséklet június 26–27-re már 29–30°C-ra emelkedett.

A Keszthelyi -és Szigligeti medencében pedig egyértelmű termikus hőrétegződés alakult ki, a felszín és a fenék közötti különbség elérte a +3°C-ot.

A Szemesi medencében a legmelegebb a víz a teljes vízoszlopban, írták a bejegyzésben.

Forrás: BalatonScience