A felújítás után kinyitott az ajkai strand (veol.hu)

A Kristályfürdő a felújítást követően június 27-én kinyitott, a tervek szerint augusztus 31-ig minden nap várja a fürdőzőket 9 és 20 óra között. Újdonság, hogy az idei évtől  hőségriadó esetén már 14 órától félnapos, délutáni jegyet válhatnak a látogatók – írja a veol.hu.

Balogh Márton műszaki vezető elmondta, hogy tavaly óta három medence, az úszó-, az ugró-, valamint az ülő medence teljesen megújul. Az ülőmedencében a  gépészeti felújítást követően 30 fok fölötti a víz hőmérséklete. Az ugró-és úszómedence teljesen új fóliaburkolatot kap, itt a munka még folyamatban van, várhatóan egy hét múlva vehetik birtokba a látogatók.

A gyermekmedencében is jelentős változások vannak, a fürdőzőket melegebb víz fogadja, a napvitorlákat ismét kifeszítették a medence fölé. A strand területén lévő játszótérre is felszerelték a napvitorlákat. Aki a fürdőzés mellett sportolni is kíván, a strandfoci és a strandröplabda pályán megteheti, valamint egy teqball és egy ping-pong asztalt is helyeztek ki.