Hőség – veszélybe került a vízellátás Dörgicsén (veol.hu)

A tartós kánikula miatt egyre nagyobb terhelés nehezedik az ivóvízhálózatra Veszprém vármegyében is. A Bakonykarszt Zrt. már korábban takarékos vízhasználatra kérte a lakosságot, most azonban egy Balaton-felvidéki településen külön is figyelmeztették az ingatlantulajdonosokat: a vízellátás komoly veszélybe került. 

Dörgicsén Pflanzner Sándor polgármester tett közzé felhívást a lakosságnak. Mint írta, telefonon hívta fel a Bakonykarszt műszaki vezérigazgató-helyettese azzal, hogy a hét során a település vízellátása komoly veszélybe került. A polgármester tájékoztatása szerint a Vázsonyi-medencébe már lajtos kocsival kell vizet szállítani, olyan magas a vízfelhasználás – írja a veol.hu.

Pflanzner Sándor arra kéri az ingatlantulajdonosokat, hogy függesszék fel a kertek öntözését, mert a vezetékes víz éppen elegendő arra, hogy a lakossági igényeket kiszolgálja. A polgármester azt is kéri, hogy a medencék párolgási veszteségét se pótolják, és mindenki igyekezzen a lehető legtakarékosabban felhasználni a vizet otthonában.

Korábban a Bakonykarszt Zrt. felelős nyári vízhasználatra kérte a lakosságot, miután a tartós hőség miatt jelentősen megnőtt a vízigény Veszprém vármegye területén. A szolgáltató szerint a kánikulai napokon kerülni kell a kertek és gyepek locsolását, a medencék feltöltését, a gépjárművek mosását, valamint a járdák, utak és más burkolatok vízzel való hűtését.