Járókelők akadályoztak meg egy újabb tragédiát a veszprémi viadukton (veol.hu)

Drámai jelenetek zajlottak június 23-án este a veszprémi viadukton. Szemtanúk szerint egy középkorú férfi hosszabb ideig a korlát közelében tartózkodott, többször lenézett a mélybe, ami aggodalmat keltett a járókelőkben. Többen megszólították, egyikük pedig a rendőrséget is értesítette. A helyszínre érkező járőrök a férfit továbbra is a korlátnál találták, majd a mentőszolgálat segítségét kérték – írja a veol.hu.

A veol.hu szerkesztőségéhez egy szemtanú juttatott el beszámolót az esetről. Elmondása szerint június 23-án este nyolc óra körül egy középkorú férfi kutyájával sétált a veszprémi viadukton, és több alkalommal hosszasan nézett lefelé a mélybe. A férfi többször megállt, és a korlát közvetlen közelében tartózkodott, ami miatt az arra járók attól tartottak, hogy kárt tehet magában.

Ezúttal szerencsére nem történt tragédia a veszprémi viaduktnál

A szemtanú szerint többen is odakiabáltak neki, hogy ne ugorjon le, miközben valaki értesítette a rendőrséget. A helyszínre érkező járőrök a férfit még mindig a korlátnál találták. A beszámoló szerint a férfi azt mondta a rendőröknek, hogy nincs jó lelkiállapotban, és az öngyilkosság gondolata is megfordult a fejében, ugyanakkor nem mászott át a korláton.

A rendőrök ezt követően értesítették a mentőszolgálatot, amely a helyszínre érkezett. Információink szerint a férfit további ellátás céljából kórházba szállították.

Biztonságosabbá tennék a viaduktot

A májusi közgyűlésen Porga Gyula, Veszprém polgármestere elmondta, hogy a tervtanács tavaly októberben arról döntött, hogy a híd korlátját függőlegesen megmagasítják. Május 20-án a terv jogerős építési engedélyt kapott, ugyanakkor a következő feladat már a kivitelezéshez szükséges forrás előteremtése lesz. A beruházás több százmillió forintos költséget jelenthet, amelyet a városnak kell biztosítania- írja a veol.hu.