Újra látogatható a Festetics-kilátó Gyenesdiáson (welovebalaton.hu)
Befejeződtek a karbantartási munkálatok Gyenesdiáson, a Festetics-kilátón, a június 20-i szombat óta ismét fellépcsőzhetnek a kirándulók megcsodálni a Keszthelyi-hegység panorámáját.
A kilátó biztonságos használatához szükséges felújítás során megerősítették a kilátó tartószerkezetét, a főtartókat acélköpenyezéssel látták el, valamint több helyen új fogópárokat építettek be, ugyanakkor hosszú távú sorsáról még nem döntöttek. A verziók között egy további átfogó felújítás vagy akár egy új kilátó megépítése is szerepelhet – tájékoztatta a welovebalaton.hu-t a Bakonyerdő Zrt. Felhívták arra is a figyelmet, hogy egyidejűleg legfeljebb 15 fő tartózkodhat rajta.
A kilátót tavaly augusztusban zárták le az időjárásnak folyamatosan kitett faanyag természetes romlása miatt, az akkori tervek szerint egy hónap múlva újranyitott volna.