Garázdaság és testi sértés Keszthelyen, két zalai nő ellen emelt vádat az ügyészség (zaol.hu)

Magukból kivetkőzve támadtak gyanútlan áldozatukra azok a zalai nők, akiknek hamarosan a bíróság előtt kell felelniük cselekedeteikért. A két gyanúsítottal szemben garázdaság és testi sértés vétsége miatt emelt vádat az ügyészség.

A megdöbbentő esetről dr. Németh Eszter, a Zala Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője tájékoztatta a zaol.hu-t. Mint írta: 2026. február 13-án este egy nő gyalogolt Keszthelyen, a Vaszary Kolos utca járdáján. Amikor egy zebrán készült átmenni, váratlanul, illetve minden előzmény nélkül, hátulról odafutott hozzá egy 27 éves tekenyei nő, valamint annak 28 éves türjei szintén nő társa, akik a sértettet a földre rántották, majd a földön fekvő nőt bántalmazták, miközben a testi sértés során folyamatosan trágár szavakkal is szidalmazták.

A sértettet a két nő rugdosta és ököllel is ütlegelte. Miután kis időre abbahagyták a bántalmazást, a sértett felállt, ám azt követően az elkövetők a hajánál fogva ismét a földre rántották. Az ily’ módon másodjára is földre került sértettet azt követően is tovább bántalmazták, amitől a nő testszerte könnyű sérüléseket szenvedett.

A történtek miatt a keszthelyi járási bíróság garázdaság vétsége és testi sértés vétsége miatt emelt vádat. Az ügyben az I. rendű vádlott a 27 éves tekenyei nő lesz, míg társa – a 28 éves türjei nő – II. rendű vádlottként áll majd bíróság elé