Meghibásodott a Kék Hullám InterCity: pótlóbuszok viszik az utasokat a Balaton felé (veol.hu)

Jelentős fennakadás alakult ki szombat délután a Balaton felé tartó vasúti közlekedésben, miután meghibásodott a Kék Hullám InterCity mozdonya Nagytétényben – írja a veol.hu.

A MÁV tájékoztatása szerint a Déli pályaudvarról 15:05-kor Tapolcára elindult Kék Hullám InterCity (19706) műszaki hiba miatt nem tudta folytatni útját. A szerelvényt egy másik mozdony Tárnokig vontatta be, az utasok pedig onnan pótlóbuszokkal utazhatnak tovább.

A vasúttársaság közölte, hogy a vonat eredeti indulási idejében Balatonfüredről mentesítő autóbusz is indult Tapolcára, hogy enyhítse a fennakadást.

A meghibásodás miatt kezdetben Kelenföld és Nagytétény között csak egy vágányon haladhattak a vonatok, ami több járat közlekedését is érintette. A korlátozást azóta feloldották, így ismét mindkét vágányon megindult a forgalom.

A fennakadás azonban a visszaútra is kihat. A Tapolcáról 19:38-kor a Déli pályaudvarra induló Kék Hullám InterCity (19701) helyett Balatonfüred és Tapolca között pótlóbusz közlekedik.

A meghibásodás idején a székesfehérvári fővonalon, valamint a veszprémi és balatoni vasútvonalakon is hosszabb menetidőre kellett számítani. A MÁV korábban arról is tájékoztatott, hogy egyes vonatok terelt útvonalon, Érd felső érintésével közlekedtek, a Déli pályaudvarról Székesfehérvárra induló Z30-as járat jelentős késéssel folytatta útját, míg két S36-os vonat teljesen kimaradt.

A vasúttársaság azt kéri az utasoktól, hogy indulás előtt tájékozódjanak az aktuális menetrendi változásokról.