Hűsítő sörök, finom falatok, hangulatos programok (tvkeszthely.hu)

Minden a sörről és a közös élményekről szól vasárnapig Vonyarcvashegyen. Csütörtökön elkezdődött a Kézműves Sörök és Házi Ízek Fesztiválja. Minden nap sörivó versenyt hirdetnek, de koncertek és éjszakába nyúló buli is van. A településen már most sok a vendég, júniusra már megnégyszereződik a lélekszám – írja a tvkeszthely.hu.

Vonyarcvashegy ezzel az ünnepel kezdte el a szezont. Júniusra a 2800 fős állandó lakosság megnégyszereződik. Itt vannak a nyaralótulajdonosok és a turisták is megérkeztek.  Az önkormányzat célja, hogy a lakosok és vendégek érdekeit harmonizálják. Azt szeretnék, hogy az itt élő és szórakozó embereknek legyenek közös értékeik, az este után pedig közös élményeik.

Pali Róbert polgármester: „Az hogy ebben a 30-35 fokban ne csak a Balatonban lehessen hűsölni, hanem most ilyen 8 óra magasságában már egy hideg kézműves sör mellett, vagy egy finom ital mellett, vagy egy nagyon jó gasztronómiai kínálat mellett lehessen tovább kapcsolatokat építeni, beszélgetni, ismerkedni, együttműködést keresni, partnerséget, ezért is csináljuk hogy zömében generációk tudjanak itt találkozni, mint a helyi lakosság, mint az ide látogató vendégek részére.”

A Kézműves Sörök és Házi Ízek Fesztiválján a sörök és finom ételek mellett minden nap sörivó verseny lesz, de zenés produkciók is tarkítják a rendezvényt. A vonyarcvashegyi nyár bővelkedik még programokban, lesz boros forgatag, 40 halász emléknap, valamint Bor- és Csemegszőlő Fesztivál.