Támogatásokról, közbeszerzésekről és testvérvárosi kapcsolatról is döntöttek Keszthelyen (tvkeszthely.hu)

Támogatásokról, közbeszerzésekről és testvérvárosi kapcsolat létesítéséről is döntött a keszthelyi képviselő-testület. 27 napirendet tárgyaltak a Városházán, többet sürgősséggel. A grémium arról is tájékoztatást kapott, hogy kedvezően alakultak az adóbevételek.

154 millió forinttal nőtt az adóbevétel tavaly Keszthelyen. Derült ki a 2025-ös adózási tapasztalatokról szóló tájékoztatóból.

Dr. Tóth Gergely polgármester: „Volt ugye a ciklusunk elején egy adóemelés és így 2,5 milliárd forintot fizettek be összesen az adózók. Ezúton is nagyon köszönjük nekik. A város működéséhez ez elengedhetetlen és remélem, hogy látják is a hasznait, mert a városban eléggé elindultak az építkezések.”

B4 néven új szövetség alakult. Ez a Balaton három nagyvárosát – Keszthelyt, Siófokot és Balatonfüredet – illetve a Zala- termálvölgyet tömöríti, utóbbit Hévíz és Zalakaros képviseli. A város erősebb nemzetközi megjelenést és lobbi erőt vár ettől.

Építési szabályozásról is szavaztak. A magasabb szintű jogszabályokat beemelte saját szabályozásába a testület.

„Laikus nyelven ez azt jelenti, hogy a partmenti területeken most újra országosan megnézik, hogy milyen védelmeket lehet életbe léptetni. Ismét deklaráljuk azt a szándékunkat, hogy a part és a sín között nem szeretnénk nagyobb beruházást, lehetőleg kisebbet se, ha mégis akkor esetleg kempinget, de nem akarunk új apartmanházat, stb” – tette hozzá a polgármester.

Testvérvárosi kapcsolatba lép Keszthely Pergine Valsuganaval. A Keszthelyhez hasonló adottságú településsel elsősorban a kultúra területén működne együtt az önkormányzat. A trentinói város küldöttsége egy éve már járt itt. Most a testület is támogatta, hogy létrejöjjön a partnerség.

„Elsősorban itt egy ilyen kulturális együttműködésre gondolunk. Vannak közöttünk olaszosok – nem én, alpolgármester úr például – azt gondolom, hogy ez egy nagyon élő és jó kapcsolat tud lenni. Szerintem ez egy nagy hiány volt a városban, hogy se horvát, se osztrák, se olasz testvérváros nincs, ebből most egy már van.”

Egyházi, kulturális programok támogatásáról döntött a testület. A Kis Szent Teréz Plébániának 600 ezer forintot, míg a Magyarok Nagyasszonya Plébániának 370 ezer forintot szavazott meg a grémium. A Karmelben a búcsúk, illetve koncertek megrendezésére, míg a Fő téren hangversenysorozat szervezéséhez járult hozzá az önkormányzat.

A Veszprém-Balaton Európa Sportrégió program keretében lesz egész napos sportfesztivál Keszthelyen. Az augusztus 29-i program előkészítésével, szervezésével és lebonyolításával a VÜZ Kft-t bízták meg. A tanácskozáson a TOP Plusz programok közbeszerzéséről is döntöttek.

A Keszthelyi TV híradása itt megtekinthető.