Az ötéves új siófoki helyi buszközlekedés 2026 nyarán is tovább fejlődik (siofok.hu)

A Mobilissimus által tervezett, Siófok önkormányzatával és az akkori Volánbusszal közösen megvalósított új buszhálózat éppen öt éve, 2021 nyarán indult el. A járatok ütemesek lettek, csatlakoznak a vonatokhoz és sokkal sűrűbb közlekedést biztosítanak, mint 2021 előtt. Tanszünetben és iskolaidőben is számos változás történt, hogy mindig könnyebb legyen közlekedni a Balaton fővárosában – írja a siofok.hu. Július 1-től életbe lép a főszezoni menetrend, mely számos újdonságot tartogat:

 

– Az új, óránként közlekedő 12-es autóbusz az Aranypart és az Ezüstpart között közlekedik Somogyfok érintésével, így átszállás nélkül végig lehet utazni a parton reggeltől estig.

– Az Aranyparton idén nyáron már minden járat Sóstó, Kempingig közlekedik. Délelőtt és délután 20 percenként, napközben 30 percenként, péntek és szombat este pedig 15 percenként közlekednek az Aranyparton a 2-es és 12-es autóbuszok. Így az idén ismét nyitva tartó Galerius fürdő is sűrűbben elérhető.

– Az Ezüstparton továbbra is óránként két busz közlekedik a Belváros felé, azonban az új 12-es autóbusszal már az Aranypart is közvetlenül elérhető, nincs szükség átszállásra.

– Kiliti felé ismét a 4-es autóbusz közlekedik a korábbi nyári 24-es busz helyett, melyről átszállási lehetőség nyílik a 12-es autóbuszra. A változás oka, hogy a korábbi 24-esen nagyon kevesen utaztak végig, viszont a 12-essel közvetlenül elérhető marad a Városháza, a Kórház, de a lakótelep is.

– Somogyfok a továbbiakban a 18-as autóbusz helyett a 12-es autóbusszal érhető el nyáron.

– Az N2-es és az N5-ös járatok éjszaka is biztosítják a biztonságos hazajutást. Az N2-es hétköznap hajnal 1 óráig, pénteken és szombaton pedig egész éjszaka közlekedik. Az N5-ös az Ezüstpart és Kiliti felé 23:36-kor naponta, hétvégén pedig 0:36-kor is indul.