Vízhiány és hőséghelyzet: Rendkívüli intézkedéseket tesznek Zalaszentgróton (zaol.hu)

A kialakult vízellátási problémák és a hőségriasztás miatt ma rendkívüli egyeztetést tartottak a zalaszentgróti városházán. Baracskai József polgármester arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy a hivatal, az intézmények és a védelmi bizottság képviselőivel közösen azonnali intézkedésekről döntöttek.

Baracskai József hozzátette: a térségben azért ürülnek ki a tározók, mert nagyon megnőtt a fogyasztás. Vannak olyan, több ezer négyzetméteres üdülőterületek, ahol nagy mennyiségű vizet használnak el rendszeresen locsolásra. A Zalavíz illegális felhasználást is feltételez, ezt vizsgálja a szolgáltató cég. Nyomatékosan kérik a felhasználókat, hogy ne locsoljanak. Ha a lakosság visszatérne egy olyan mennyiségű vízfogyasztásra, ami például egy őszi napon megszokott, a tárolók újra tudnának töltődni, tette hozzá.

A hivatal dr. Simon Beáta jegyző asszony vezetésével megteszi a szükséges vízkorlátozási lépéseket, és felveszi a kapcsolatot a legnagyobb vízfogyasztókkal – írja a zaol.hu.  Kulifainé Kovács Tímea tanácsnok a városrészi képviselők bevonásával térképezi fel, hol van szükség azonnali beavatkozásra. Kotsy Tamás tanácsnok a polgárőrséggel és az önkormányzat munkatársaival egyeztetve szervezi meg a logisztikát és a fizikai segítségnyújtást. Ságiné Szabó Beáta vezetésével a Szociális, Család- és Gyermekjóléti Központ összegyűjti azokat az igényeket, ahol tisztálkodási vagy mosási lehetőségre van szükség. Az intézmény szükség esetén a hétvégén is a lakosság rendelkezésére áll.

Tóth István, a Szentgrót Fürdő vezetője jelezte, hogy a vízhiánnyal érintett lakosok számára – az önkormányzattal történt egyeztetés alapján – a fürdő ingyenes belépést biztosít. Sági Emil tanyagondnok folyamatosan járja a területet, részt vesz a segítségnyújtásban és az érintettek tájékoztatásában. A műszaki osztály bevonásával már készítik elő a hűsölőpontokat a rendkívüli hőség miatt.