„Egyensúlyban vagyunk” – Cserszegtomaj polgármestere értékelte az elmúlt időszakot (InfoRégió)

A májusi zárszámadás és a költségvetés módosítása mellett számos fejlesztésről, közösségi eseményről és jövőbeli tervről is beszámolt Bartha Gábor polgármester. Az önkormányzat stabil gazdálkodással és felelős döntésekkel biztosítja a fejlesztések folytatását, miközben a közösségi élet is rendkívül aktív időszakot tudhat maga mögött.

„A költségvetésben nem szerepelt két váratlan tétel, amelyek miatt átcsoportosításra van szükség, de ez a terveinket nem befolyásolhatja hátrányosan” – hangsúlyozta az InfoRégiónak Bartha Gábor. Hozzátette, hogy a féléves költségvetés-módosítással sikerül megőrizni az egyensúlyt, így a fejlesztési elképzelések továbbra is megvalósíthatók.

A településen több beruházás is folyamatban van. Két új buszmegálló létesülhet, amelyek a közösségi közlekedés kényelmét, biztonságát és szabályosságát szolgálják majd. Emellett a tomaji temető ravatalozójának építése is engedélyezési szakaszban jár, az épület alapját már ki is tűzték.

Jelentős eredményként említette a polgármester az új rendezvénysátor beszerzését is. A több mint másfél évtizede használt sátor az elmúlt tél során teljesen elhasználódott, ezért az önkormányzat 12,5 millió forintért új eszközt vásárolt, amelyet a május végi falunapon már sikeresen használatba vettek.

„Körültekintően gazdálkodunk, lelkiismeretes és felelősségteljes munkával” – mondta a településvezető, kiemelve a képviselő-testület együttműködését.

A tavasz és a nyár kezdete különösen gazdag volt közösségi programokban. A falunap idén több napos rendezvénysorozattá nőtte ki magát. Ennek részeként a Pipacs Óvoda és Bölcsőde fennállásának 35. évfordulóját is megünnepeltük. Az eseményen korábbi és jelenlegi óvodások, valamint egykori dolgozók is részt vettek. „Nagyon bensőséges ünnep volt” – fogalmazott Bartha Gábor, aki szerint különösen megható volt látni, hogy az intézmény első csoportjainak egykori óvodásai már felnőttként tértek vissza a jubileumi ünnepségre.

A gyermeknapra elkészült a szülői munkaközösség összefogásával és önkormányzati támogatással megújult iskolaudvar is, amely jelentősen komfortosabbá és korszerűbbé vált. A Szabó István Általános Iskola udvarán új játszótéri eszközöket és rendezett közösségi tereket adtak birtokba a gyerekeknek.

A május végi falunapon egész napos programok várták az érdeklődőket. A különböző vidámparki játékok mellett főzőverseny is szerepelt a kínálatban, amelyre 24 csapat nevezett. A polgármester szerint a rendezvény minden várakozást felülmúló érdeklődés mellett zajlott. Az eseményen az egyik testvértelepülés, a vajdasági Adorján képviselői is részt vettek. A programsorozatot a Hősök Napja zárta. A település két emlékművénél tartott megemlékezésen a Tátika Népdalkör is közreműködött, bensőséges hangulatot teremtve az ünnepségen.

A jövőre vonatkozóan Bartha Gábor elmondta, hogy az óvodai és iskolai beiratkozások kedvezően alakultak. Több gyermek jelentkezett, mint ahányan elballagnak, így az intézmények létszáma továbbra is stabil. A nyári időszakban több tábor is várja a fiatalokat: az iskola közösségi programokat szervez, a sportegyesület focitábort indít, a művelődési ház pedig szinte teljes kapacitással működik majd. A közösségi aktivitás elismeréseként Cserszeg­tomaj idén ismét kiérdemelte a humanitárius település címet. A Magyar Vöröskereszt minden évben elismeri azokat a településeket, amelyek kiemelkedő humanitárius tevékenységet végeznek és aktívan hozzájárulnak az önkéntesség, a véradás és az elsősegélynyújtás ügyének támogatásához. Bartha Gábor szerint ebben jelentős szerepet játszanak a helyi civil szervezetek, az idősek közösségei, valamint a településen működő önkéntes közösségek. Az önkormányzat, az intézmények, a civil szervezetek és a lakosság együttműködése biztosítja, hogy Cserszegtomaj továbbra is fejlődő, összetartó és aktív közösség maradjon.