Elrendelték a tűzgyújtási tilalmat az egész országban
A tartós kánikula és a csapadékhiány miatt országos tűzgyújtási tilalmat rendelt el a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal. Számottevő csapadékra továbbra sem számíthatunk, sőt, fokozódik a hőség.
A kánikula és az elhúzódó csapadékhiány következtében mostanra az ország egész területén kiszáradt a biomassza az erdőkben és az azokkal szomszédos területeken. Az extrém száraz biomassza miatt gyors tűzterjedés alakul ki, már kisebb szél esetén is, ezért megnő a keletkező tüzek intenzitása, amik akár 15-30 méteres lángmagasságú koronatűzzé is fejlődhetnek – írják.
A tilalom mától, azaz június 25-től érvényes. Tilos tüzet gyújtani a magyarországi erdőkben, a vasút és közút menti fásításokban, de még a kijelölt tűzrakóhelyeken is. Parlagot és gazt sem lehet égetni.
A Katasztrófavédelem igyekezett tanácsokkal ellátni az embereket, például azt írják, hogy sem szemetet, sem tarlót nem lehet égetni, a kerti grillezésnél is legyen tűzoltásra alkalmas kéziszerszám kéznél, illetve azt is írják, hogy az útpadka és a vasúti töltés nem hamutál, az erdő pedig nem szemétdomb.

A Elrendelték a tűzgyújtási tilalmat az egész országban bejegyzés először Atádhír-én jelent meg.