Székely János: „Nyissuk meg templomainkat a hőség idején!”
A szombathelyi megyéspüspök szerint „ezzel egyszerre szolgáljuk embertársaink testi jólétét és lelki megerősödését, a keresztény szeretet és az egymás iránt érzett felelősség megvalósulását.”