Meghosszabbították, szombattól harmadfokúra emelik a hőségriadót
Egy fölénk húzódó hőkupola miatt a hét végére még nagyobb forróságra kell számítani. Ez az a hőkupola, ami miatt Franciaországban 44 fokot mértek kedden.
Az országos tisztifőorvos a kedden 24 óráig érvényben lévő másodfokú hőségriasztást pénteken 24 óráig meghosszabbította az ország egész területére vonatkozóan, de az igazán meleg hétvégén lesz, ezért szombaton 0 órától kedden éjfélig a hőségriasztást harmadfokúra emelték.
Nemcsak testileg, hanem mentálisan is megterheli a szervezetet a tartós, már-már extrémnek mondható meleg, bár, lehet, hogy tíz év múlva ezt is visszasírjuk majd, ha ilyen ütemben változnak az időjárási körülmények. Vasárnap és hétfőn nem kizárt a 40 fokos hőség sem, bár az, hogy 38 vagy 40 fok van, tulajdonképpen már mindegy.
A leginkább veszélyeztetettek ilyenkor a kisgyerekek, az idősek, a várandós nők és azok, akik szív- és érrendszeri betegséggel élnek. Rendkívül fontos a rendszeres folyadékpótlás, kerülendő az alkohol és a koffein, szóval célszerűbb vizet fogyasztani.
A magas hőmérsékletet egy nagy kiterjedésű anticiklon következtében kialakuló hőkupola okozza. Ez annyit tesz, hogy a meleg levegő a talaj közelében beszorul, miközben a felhőtlenség miatt a zavartalan, napi 15-16 órás napsütés rendkívül intenzíven, közvetlenül melegíti a felszínt.

A Meghosszabbították, szombattól harmadfokúra emelik a hőségriadót bejegyzés először Atádhír-én jelent meg.