Nagyatádon edzőtáborozik az Európa-bajnokságra készülő junior kézilabda-válogatott

Az Európa-bajnokságra készülő magyar férfi junior kézilabda-válogatott a nagyatádi sportcsarnokban tartja edzőtáborát. A csapat csütörtökön már felkészülési mérkőzést játszik a horvátok ellen.

Alig több mint két hét múlva, Kolozsváron veszi kezdetét az U20-as férfi kézilabda Európa-bajnokság. A korosztályos nemzeti együttes jelenleg városunkban készül a tornára, csütörtökön pedig a horvát junior válogatott ellen lépnek pályára idegenben.

„Részben ezért is esett a választás Nagyatádra, hiszen a város mindössze egyórás útra van a csütörtöki mérkőzés helyszínétől” – nyilatkozta az edzőtábor kapcsán Sótonyi László, az U20-as válogatott szövetségi kapitánya. Az egykori 190-szeres válogatott kézilabdázó nevét egyébként a felnőtt nemzeti csapat szövetségi kapitányi posztjának esélyesei között is emlegetik.

A nagyatádi sportcsarnokban a hét elején még az erőnléti munkáé volt a főszerep, szerdán azonban már a labdás edzések is megkezdődtek. Bár a mostani tesztmérkőzést a határon túl játsszák, bízunk benne, hogy a jövőben akár egy hivatalos felkészülési találkozónak is otthont adhat a város.

(Fotó: Ormai Bálint)

A Nagyatádon edzőtáborozik az Európa-bajnokságra készülő junior kézilabda-válogatott bejegyzés először Atádhír-én jelent meg.

Eredeti cikk