Megelevenedett középkor a nagyatádi Szentivánéji nyárköszöntőn

Török kávé és sülő hús illata, fegyvercsörgés és középkori dallamok töltötték meg a nagyatádi Városi Múzeum és Művészeti Galéria udvarát június 20-án szombaton. A hagyományos Szentivánéji nyárköszöntő idén is jócskán vonzott érdeklődőket annak ellenére, hogy nem a hagyományos helyszínen rendezték meg az eseményt.

A programok kora este, hat óra magasságában indultak. Aki betért a múzeumhoz, rögtön a középkorban és a török hódoltság idejében találhatta magát. A Vörös Oroszlán Lovagrend tagjai gondoskodtak arról, hogy a történelmi hangulat ne csak üres díszlet legyen: testközelből mutatták be a korszak fegyvereit és viseleteit. Ehhez az alaphangulathoz remekül passzolt a múzeum török kori kiállítása és az ahhoz kapcsolódó tárlatvezetés is. Nézzék meg hangulatos videónkat az eseményről.

Amíg a felnőttek a történelmi érdekességekkel vagy az eredeti török kávé kóstolásával voltak elfoglalva, a gyerekeket a kézműves foglalkozások és a Ziránó Színház bábelőadása, Az igazmondó juhász kötötte le az épületben.

Mire leszállt az este a Bordó Sárkány zenekar varázsolt középkori hangulatot az udvarra, tucatnyi olyan hangszerrel, amit a legtöbben még biztosan nem is láttak, nemhogy hallottak.

A koncert után pedig a Fürjecskék és a Bojtár zenekar vezetésével indult a táncház, ahol a közönség szép lassan maga is bekapcsolódott a mulatságba, és hosszú ideig tartott a tánc a fáklyafényben.

Szent Iván éjszakája egyébként ma este lesz, erről bővebben itt írtunk:

(Fotó, videó: Ormai Bálint)

A Megelevenedett középkor a nagyatádi Szentivánéji nyárköszöntőn bejegyzés először Atádhír-én jelent meg.

Eredeti cikk